Dan državnosti, 30. svibnja, državni je praznik koji nas ispunjava neizmjernim ponosom i zahvalnošću jer toga se dana obilježava spomen na konstituiranje prvog demokratski izabranog višestranačkog Sabora 1990. godine. Bio je to trenutak koji je postavio temelje hrvatske opstojnosti, i povodom sutrašnjeg obilježavanja Dana državnosti delegacija Općine Vižinada položila je vijence i zapalila svijeće na centralnim križevima na grobljima Božje Polje i Sveti Vidal.
U delegaciji su bili načelnik Općine Marko Ferenac, predstavnici Udruge antifašističkih boraca i antifašista Hrvatske, ogranak Poreštine, Valter Šikman i Laura Kešac te predstavnik udruga civilnog društva Patrik Radešić. Hvala najsikrenije svima koji su omogućili da imamo našu državu – neka nam živi Hrvatska, slobodna i demokratska.